22° / 14°

UEFA izabrala gol sezone: Hrvat pobjednik

Tag Video

Autor: Bojan Sukovic

Gol centarfora Juventusa Marija Mandžukića u finalu Lige šampiona protiv Real Madrida proglašen je za najljepši pogodak protekle sezone u izboru UEFA.

Mandžukić je u finalu Lige šampiona u Kardifu u 27. minutu primio loptu na grudi i okrenut leđima pogodio mrežu Kejlora Navasa za izjednačenje 1:1.

To je, medjutim, na kraju bio samo utješni pogodak za Juventus pošto je Real slavio sa 4:1. Mandžukićev gol dobio je 26 odsto glasova.

Na drugom mjestu je igrač Fenerbahčea, Senegalac Musa Sou sa 25 odsto. On je u meču grupne faze Lige Evrope protiv Mančester Junajteda makazicama postigao gol.

Na trećem mjestu je fudbaler Reala Kazemiro sa 20 odsto glasova. On je u osmini finala Lige šampiona fanatastičnim pogotkom sa 25 metara u 54. minutu postavio konačnih 3:1 za Real u susretu protiv Napolija, piše Hina.