26° / 17°

Ponovo odličan meč "ajkula", Crna Gora nakon peteraca poražena od Italije

OI PARIZ 2024

Comments 2

Vaterpolo reprezentacije Crne Gore ponovo je pružila još jednu odličnu partiju, ali je nakon peteraca poražena od Italije 11:9, u regularnom dijelu bilo je 8:8.

Italija je u prva dva kola slavila protiv Sjedinjenih Američkih Država 12:8 i Hrvatske 14:11, dok je Crna Gora u duelima sa Hrvatskom 8:11 i Grčkom 16:17 (peterci) osvojila bod, a sa ovim ima ukupno dva.

Slabija realizacija igrača više u posljednjoj četvrtini i nekoliko nerealizovanih napada za vođstvo, koštali su crnogorski reprezentaciju povoljnijeg rezultata.

U penal seriji junak trijumfa Italije bio je golman Đanmarko Nikozija, koji je odbranio tri peterca.

U regularnom toku dvostruki strijelci za Italiju bili su Frančesko di Fulvio i Gonzalo Ećenike, dok su se po jednom upisali Tomazo Đanaca, Andrea Fondeli, Nikolas Prešuti i Mateo Joki Grata.

Najefikasniji u reprezentaciji Crne Gore bio je Vlado Popadić sa tri, Dušan Matković postigao je dva, a po gol Vasilije Radović, Đuro Radović i Jovan Vujović.

U penal seriji precizni za Italiju bili su Frančesko di Fulvio, Andrea Fondeli i Franćesko Kondemi.

Jedini pogodak za Crnu Goru postigao je Stefan Vidović, dok je Nikozija odbranio peterce Marku Mršiću, Bogdanu Đurđiću i Vladu Popadiću.

U drugim duelima naše grupe Grčka je savladala SAD 13:11, dok s eod 19:30 sastaju Rumunija i Hrvatska. Naša ekipa u subotu od 16:35 igra najvažniji meč za plasman u četvrtfinale protiv selekcije SAD.

CRNA GORA - ITALIJA 8:8 (2:2, 2:2, 3:3, 0:0), nakon peteraca 1:3

Strijelci:

CRNA GORA: Vasilije Radović 1, Matković 2, Popadić 3, Đuro Radović 1, Vujović 1,

ITALIJA: Di Fulvio 3, Ečenike 2, Đanaca 1, Grata 1, Prešuti 1,

TOK MEČA:

PETERCI: Di Fulvio precizan, Vidović precizan, Fondeli precizan, Mršić promašaju, Lazović brani Prešutiju, Đurđić promašuje, ali Lazović brani i Di Mosi, Popadić pogađa prečku, Fondemi pogađa za pobjedu Italije.

Kraj meča 8:8, izvodiće se peterci!

Matković postiže gol uz dosta sreće za 8:8!

Velika greška Mršića, Italijani u sljedećem napadu iz peterca pogađaju stativu.

Nakon nekoliko ne iskorišćenih napada naše selekcije, Italija postiže gol preko Ečenikea za 8:7.

Kraj treće četvrtine, 7:7, odlična igra "ajkula" da li mogu do novog iznenađena!!

Jovan Vujović postiže gol za 7:7. Do kraja četvrtine 50 sekundi.

Di Fulvio precizan sa novim igračem više, do kraja četvrtine četiri ipo minuta. Vodi Italija 7:6.

Đuro Radović precizan, igrač više za našu selekciju i gol za 6:6.

Italijani opet koriste igrača više, ovaj put preko Prešutija za 6:5.

Ali uzvraća Popadić sjajnim golom za 5:5.

Grata donosi novo vođstvo Italiji, 5:4.

Poluvrijeme 4:4, za sada odlična igra naše reprezentacije.

Igrač više za Italiju, Di Fulvio precizan za 4:4.

Ponovo Popadić koristi igrača više, i pogađa za 4:3.

Odlični Popadić koristi situaciju sa igračem više i pogađa za 3:3.