26° / 18°

Njemci lako sa Grčkom za polufinale OI

Izvor: EPA-EFE

OI PARIZ 2024

Košarkaška reprezentacija Njemačke prva je ekipa koji je obezbijedila plasman u polufinale Olimpijskih igara - aktuelni svjetski šampioni ubjedljivo su savladali Grčku (76:63) i obezbijedili sebi mjesto među četiri najbolja tima u Parizu. Protivnik Njemaca u polufinalu biće bolji tim iz okršaja domaćina Francuske i Kanade, jednog od favorita iz sjenke.

Grcima u četvrtfinalu nije pomoglo ni što su na kraju prve četvrtine imali dvocifrenu prednost (21:11), jer su Njemci sve to istopili do poluvremena. U nastavak meča ušlo se sa neriješenim rezultatom, a tada je na scenu stupio kvalitet koji Njemačka posjeduje. Nisu imali većih problema da tokom treće i četvrte dionice meča prelome otpor grčkog tima, pa su sasvim zasluženo stigli do borbe za medalje na Olimpijskim igrama.

Njemčku je do trijumfa vodio Franc Vagner sa 18 postignutih poena, dok je Denis Šreder dodao 13. U poraženom timu najefikasniji bio je Janis Adetokunbo, sa 22 postignuta poena.