10 °

max 10 ° / min 3 °

Nedjelja

24.11.

10° / 3°

Ponedjeljak

25.11.

11° / 5°

Utorak

26.11.

12° / 6°

Srijeda

27.11.

13° / 8°

Četvrtak

28.11.

14° / 9°

Petak

29.11.

12° / 3°

Subota

30.11.

8° / 3°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Redžepagić: Empatija je u našem društvu potpuno amputirana

Izvor: Screenshot (TVE)

Društvo

Comments 0

Redžepagić: Empatija je u našem društvu potpuno amputirana

Izvor: Portal ETV

Autor: Antena M

  • Viber

-Moramo se truditi da u svom okruženju dobre primjere komunikacija plasiramo, da razgovaramo što više, jer je upravo vrijeme pokazalo koliko je značajna komunikacija. Čak i kroz te savremene kanale je mnogo važna, jer ako nije pravilno određena, ako ona nije kvalitetno okrenuta ciljnim grupama, ako taj sadržaj nije adekvatan, onda se dešavaju komunikacijski problemi - kazala je u emisiji Srećan dan, na Televiziji E, konsultatkinja za strateške komunikacije i producentkinja Nina Redžepagić.

Da bi razvili empatiju potrebno je participativno i aktivno slušanje, rekla je Redžepagić, ali je suština i razumjeti kontekst i podkontekst, to je najvažnije za kvalitetnu komunikaciju.

- Ja ne bih tražila opravdanje u nemanju vremena, jer vrijeme koje ćete da utrošite na pogrešnu komunikaciju, ukoliko ne slušate, je višestruko veće od vremena koje ćete da utrošite u kvalitetnu komunikaciju, ukoliko imate jasan komunikacijski cilj. Spomenula jesam empatiju, jer je moj utisak da je u društvu potpuno amputirana, razlog tome je i u modelima koje mi dobijamo u javnom komunikacijskom prostoru, tu konkretno mislim na političare. Mi imamo trenutno toliko jednu agresivnu, konfuznu, navalentnu komunikaciju u tom javnom komunikacijskom prostoru, konkretno mislim na političare, koji jesu, nažalost, model današnjoj omladini, ali ne samo oni, već sa druge strane jedan estradni dio, koji vrlo problematično komunicira - rekla je Redžepagić. 

Mnogo više se komunicira neverbalnom komunikacijom, pojašnjava Redžepagić, nego verbalnom, to je zapravo, kako kaže, osnov komunikacije.

- Mi moramo da se trudimo da u svom okruženju dobre primjere komunikacija plasiramo, da razgovaramo što više, jer je upravo vrijeme pokazalo koliko je značajna komunikacija. Čak,i kroz te savremene kanale je mnogo važna, jer ako nije pravilno određena, ako ona nije kvalitetno okrenuta ciljnim grupama, ako taj sadržaj nije adekvatan, onda se dešavaju komunikacijski problemi - poručila je Redžepagić.

Što se poslovne komunikacije tiče, sagovornica Televizije E kaže da je posljedica loše komunikacije u poslovnom segmentu neefikasnost, i sama, kako kaže, je svjedočila brojnim takvim primjerima.

- Ukoliko vam neko ne da precizno i jasno zadatke koje treba da obavite, ili razgovara sa vama na način koji je krajnje razumljiv, jasan, jer često tonemo u razgovore koji su sadržajni, ali su dosta retorički opterećeni, i dešava se vrlo često da se ne razumijemo. Čemu to može da vodi u odnosima?! Ja kažem svi su odnosi međuljudski, nijesu oni poslovni, ili su privatni, oni su interpersonalni, i sama ta činjenica nam govori da mi moramo da vodimo računa o onome ko je preko puta nas. Može da vodi do neefikasnosti, može do finansijskih gubitaka da vodi, može da vodi do potpunog nerazumijevanja zadataka, na kraju krajeva gubljenja posla. I što je najvažnije, na kraju, osobu sa kojom neadekvatno komunicirate, može da dovede u neko stanje zbunjenosti, nesigurnosti, nedostatka samopouzdanja i tako dalje - naglasila je Redžepagić.

Loša komunikacija je krivac za 88 posto kriza u svijetu, ističe Redžepagić.

Komunikacija je sve, dodaje ona, konflikti upravo nastaju iz loše komunikacije.

- Moramo jako da vodimo računa o tome koji je cilj koji želimo da postignemo u razgovoru sa nekim, ili konkretno, u javnim nastupima, i to je vid komunikacije kad šaljemo neke važne poruke. Dobro je znati da je komunikacija ključna, pa ako hoćemo da izbjegnemo konflikte treba da radimo na razvoju komunikacionih vještina  - zaključila je Redžepagić.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR