1 °

max 12 ° / min 1 °

Utorak

26.11.

12° / 1°

Srijeda

27.11.

15° / 9°

Četvrtak

28.11.

14° / 10°

Petak

29.11.

12° / 9°

Subota

30.11.

11° / 8°

Nedjelja

01.12.

9° / 6°

Ponedjeljak

02.12.

7° / 6°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
CGO se pridružuje inicijativi za održavanje saslušanja nadležnih na temu vršnjačkog nasilja

Društvo

Comments 0

CGO se pridružuje inicijativi za održavanje saslušanja nadležnih na temu vršnjačkog nasilja

Autor: Antena M

  • Viber

Centar za građansko obrazovanje (CGO) je uputio predsjedniku Odbora za zdravstvo, rad i socijalno staranje Skupštine Crne Gore, Draženu Petriću, poslaniku PES-a, dopis u kojem pozdravlja i pridružuje se inicijativi za održavanje saslušanja nadležnih na temu vršnjačkog nasilja, a koju je pokrenuo predstavnik Evropskog saveza, poslanik Boris Mugoša, saopšteno je iz CGO. 

"Naša istraživanja ukazuju da je svaka peta osoba srednjoškolske uzrasti u CG bila žrtva vršnjačkog nasilja, dok 53.4% njih poznaje nekoga sa sličnim iskustvom. Najčešće vrste nasilja uključuju psihičko, fizičko i digitalno nasilje, uz zabrinjavajući podatak da 35.8% žrtava nikada nije prijavilo nasilje, dok skoro 2/3 učenika/ca svjedoči prisutnosti nasilja u svojim školama ili sredinama.  Podaci su prikupljeni kroz istraživanja o percepciji vršnjačkog nasilja i maloljetničke delinkvencije, među punoljetnim građanima i građankama Crne Gore, kao i među srednjoškolskom populacijom, u okviru projekta SRCE: podrška osnaživanju i otpornosti mladih danas, finansijski podržanog od strane Evropske unije uz kofinansiranje Ministarstva javne uprave", navodi se u saopštenju. 

CGO smatra da je nužno uključivanje svih društvenih aktera i pooštravanje kazni za najteže slučajeve, uz prevenciju i edukaciju kao ključne mjere. 

"Kaznena politika mora balansirati između odvraćanja učinilaca, zaštite žrtava i dugoročnog smanjenja nasilja kroz multidisciplinarni pristup. To znači i da je potrebno raditi i na promjeni stavova i načina razmišljanja mladih, kako bi shvatili da nasilje nije rješenje problema. 

Samo sveobuhvatan pristup može osigurati sigurno okruženje za mlade!", zaključuju iz CGO.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR