Bjelopoljska Gimnazija zauzima počasno mjesto razvoja bjelopoljskog kraja, zaslugom ove ustanove ostvaren je kulturni i privredni poreporod grada“ kazala je u emisiji „Riječ o školstvu“ Radija Bijelo Polje, pedagoškinja Ajsela Madžgalj.
Ona je istakla da slava i značaj ove škole nijesu samo izgovorene riječi hvale i godine njenog postojanja, već generacije intelektualaca koji su u skoro svim djelovima svijeta našli svoju životnu oazu i pokazali šta znaju i mogu.
"Tokom vijeka postojanja ove ustanove najveći brojn učenika je na najodgovorniji način prihvatio školske obaveze i svojim vrhunskim zalaganjima i rezultatima zavrijedio da im imena budu ispisana najsvjetlijim slovima u spise i dokumente koji ostaju svjedoci jednog vremena. Danas je bjelopoljska Gimnazija savremena škola u kojoj stručan nastavni kadar ispunjava sve zahtjeve nastavnih planova i programa. Dva najveća priznanja koja je Gimnazija ostvarila tokom svog postojanja su državna nagrada Oktoih koju je dobila 2020. a iste godine dobija i opštinsku nagradu „3. januar“, kazala je Madžgalj.
Madžgalj je dodala da je upoređujući podatke od prošle godine ove godine upisan manji broj učenika, što je kako je kazala problem u svim obrazovnim ustanovama na sjeveru zemlje.
„Time što se smanjuje broj učenika unapređuje se organizacija rada u nastavi s obzirom da je manji broj đaka u odjeljenju lakše je organizovati nastavu. Ove godine imamo 373 učenika raspoređenih u 19 odjeljenja, što je skoro jedno odjeljenje manje u odnosu na prošlu godinu. Takođe, imamo 35 nastavnika, pet koji dopunjavaju normu i 11 vannastavnog osoblja“, dodala je pedagoškinja.
Ona ističe da je objekat škole renoviran više puta te da su uz pomoć Ministarstva prosvjete opremili kabinete savremenom digitalizovanom opremom.
Madžgalj je kazala da u školi postoje solidni uslovi za rad, ali smatra da bi trebalo više raditi na motivaciji učenika, što se najviše zaključuje zahvaljujući anketama koje ona povremeno sprovodi u školi.
"Oni su kao sunđeri, upijaju znanje, još više žele nekih predavanja ali ne na klasičan način već onih u kojima se mogu pokazati i dokazati. Smatram da bi svaka škola trebala imati kompletan stručni tim koji podrazumijeva i pedagoga, psihologa, socijalnog radnika, logopeda, jer samo tako može se postići bolji kvalitet i rad sa djecom.Takođe, veoma je važna saradnja sa roditeljima, koja je u našem slučaju sjajna i koji su uvijek spremni da pomognu kako svojoj djeci tako i školi“, iskazala je Madžgalj.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR