13 °

max 13 ° / min 5 °

Četvrtak

10.04.

13° / 5°

Petak

11.04.

17° / 5°

Subota

12.04.

18° / 9°

Nedjelja

13.04.

17° / 9°

Ponedjeljak

14.04.

20° / 11°

Utorak

15.04.

20° / 13°

Srijeda

16.04.

23° / 14°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
MPNI: U toku adaptacija srednje škole u Beranama

Društvo

Comments 0

MPNI: U toku adaptacija srednje škole u Beranama

Autor: Antena M

  • Viber

U okviru projekta ,,Program unapređenja crnogorskog obrazovanja” koji sprovodi Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija sa Evropskom Investicionom bankom (EIB), u toku je adaptacija devet srednjih stručnih škola vrijednosti 5.938.700,60 eura bez PDV-a.

- Ulaganja u JU SMŠ ,,Vukadin Vukadinović” u Beranama ukupne su vrijednosti 1.082.614,91eura bez PDV-a i podrazumijevaju: zamjenu svih podnih obloga u učionicama, holovima i fiskulturnoj sali, sanaciju svih zidnih i plafonskih površina, zamjenu unutrašnje bravarije, kao i dijela spoljašnje stolarije koja nije obuhvaćena prethodnom adaptacijom, izradu termoizolacione fasade. Planirano je rušenje unutrašnje rampe i postavljanje vertikalno podizne platforme za lica sa invaliditetom kao najbolje rješenje s obzirom na poziciju stepeništa i površinu hola.

Projekat adaptacije podrazumijeva i malu reorganizaciju prostora u okviru glavnih sanitarija na prizemlju objekta, zamjenu instalacija vodovoda i kanalizacije, kao i sanitarne opreme u toaletima koji su predviđeni za sanaciju, zamjenu električnih instalacija rasvjete, kao i potrebne intervencije u prostorijama koje se reorganizuju.

Ministarstvo nastavlja da posvećeno radi na unapređenju kvaliteta obrazovne infrastrukture i poboljšanju uslova u svim djelovima Crne Gore kako bismo stvorili što bolji ambijent za školovanje naših učenika - saopšteno je iz MPNI. 

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR