Jedan državljanin Albanije prijavio je redakciji "JOQ Albania" incident koji se dogodio na graničnom prelazu Božaj, gdje su, prema njegovim riječima, crnogorski policajci pokazali nepristojno i neopravdano ponašanje prema jednom albanskom državljaninu koji je putovao vozilom sa porodicom i malom djecom, prenosi Portal ETV.
Prema riječima građanina, događaj se odigrao dok su on i njegova porodica ulazili iz Crne Gore u Albaniju.
On tvrdi da je bez ikakvog očiglednog razloga jedan policajac zlostavljao građanina, što se, navodi, vidi i na video snimku, a zatim ga je ugurao u prostorije carine.
Naglašava da ovo nije prvi put da se dešavaju ovakvi incidenti i da je isti policajac i ranije pokazivao slično ponašanje prema albanskim putnicima, te apeluje da se obrati pažnja na ovaj problem i zahtijeva reakciju nadležnih organa radi zaštite dostojanstva albanskih građana na granici.
Poruka građanina
- Zdravo JOQ, pogledajte kako crnogorska policija tretira Albance na carini Božaj. Bio je u vozilu sa porodicom i malim djetetom. Ne znam razlog, ali ovako nešto se često dešava od strane istog carinskog službenika. Ulazili su iz Crne Gore u Albaniju. Nakon toga su ga silom odveli u prostorije carine i tamo ga zadržali - poruka je građanina.
Tomo
Da se ostro kazni on i njegovi nadredjeni posto ministru niko nista ne moze , zalijepio se za fotelju. Bruka od policije nase
plunjas
treba doticnom gospodinu objasniti da su njegovi vlast u CG pa neka se obrati njima.