10 °

max 10 ° / min 4 °

Nedjelja

23.02.

10° / 4°

Ponedjeljak

24.02.

10° / 5°

Utorak

25.02.

11° / 7°

Srijeda

26.02.

9° / 8°

Četvrtak

27.02.

12° / 10°

Petak

28.02.

14° / 9°

Subota

01.03.

11° / 9°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Timotej: Očekujemo Vartolomeja u Ohridu da nam dodijeli tomos o autokefaliji

Religija

Tag Video
Comments 1

Timotej: Očekujemo Vartolomeja u Ohridu da nam dodijeli tomos o autokefaliji

Autor: Antena M

  • Viber

Priredio: V.J.

U manastiru Bigor (Sveti Jovan Bigorski), nalazi se između Gostivara i Debra, mitropolit iz Vaseljenske patrijaršije Kirilo služio je zajedničku liturgiju sa makedonskim jerarsima (MPC-OA) mitropolitom Timotejem Jovanovskim i episkopom Partenijem Fidanovskim.

Kako navode mediji u Skoplju, mitropolit Kirilo, „koji važi za jednog od najbližih saradnika vaseljenskoga patrijarha Vartolomeja”, nakon liturgije je „izrazio poštovanje i podršku dugogodišnjoj borbi za afirmaciju makedonske jerarhije”.

S makedonske strane, mitropolit Timotej je „izrazio nadu da će vaseljenski patrijarh Vartolomej uskoro pośetiti Ohrid i dodijeliti nam dugo očekivani TOMOS O AUTOKEFALIJI”.

Timotej je, takođe, zahvalio na podršci „Njegovoj Svesvetosti, patrijarhu Vartolomeju”, kako je naglasio, „PRVOPRIJESTOLNOME arhijereju Svete Pravoslavne Crkve”.

Komentari (1)

POŠALJI KOMENTAR

Cgcg

Bravooo Makedonci još malo tomos! Zaslužili ste.