11 °

max 12 ° / min 3 °

Ponedjeljak

03.03.

12° / 3°

Utorak

04.03.

14° / 4°

Srijeda

05.03.

16° / 7°

Četvrtak

06.03.

18° / 9°

Petak

07.03.

18° / 11°

Subota

08.03.

14° / 11°

Nedjelja

09.03.

16° / 10°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Abazović: Projekat Brskovo će imati značajne ekonomske efekte; Đukanović: Neophodne dodatne analize

Ekonomija

Comments 0

Abazović: Projekat Brskovo će imati značajne ekonomske efekte; Đukanović: Neophodne dodatne analize

Izvor: Mina business

Autor: Antena M

  • Viber

Implementacija projekta Brskovo, koje će prema naznakama zaposliti do 700 radnika, imaće značajne ekonomske efekte na lokalnu zajednicu, ali i na cjelokupnu Crnu Goru, ocijenio je premijer Dritan Abazović.

On je na sastanku sa građanskom aktivistkinjom Gordanom Đukanović, povodom realizacije projekta rudnika Brskovo, sa aspekta razvojne i politike ravnomjernog regionalnog razvoja, istakao neophodnost dalje diverzifikacije ekonomije, te stavljanja u funkciju svih razvojnih resursa kojima Crna Gora raspolaže.

Abazović je, kako je saopšteno iz njegovog Kabineta, zahvalio Đukanović na brizi za životnu okolinu u Mojkovcu i informisao da je kao predsjednik Vlade održao nekoliko konsultativnih sastanaka sa predstavniima lokalne zajednice a na kojima je istaknuta neophodnost realizacije pomenutog projekta na benefit lokalne zajednice i građana Mojkovca.

Tokom održanih sastanaka navedeno je da je realizacija projekta rudnika Brskovo egzistencijalno pitanje za Mojkovac i građane koji se svakodnevno iseljavaju radi nedostatka poslova.

Đukanović je zahvalila na mogućnosti da u direktnoj komunikaciji sa Abazovićem izloži sve one argumente kojima se protivi realizaciji tog projekta.

Ona je navela da predmetnog projekta nema u Nacrtu prostornog plana te kao takav se ne može realizovati.

Takođe, kako navodi, realizacija projekta izazvaće značajne negativne posljedice na životnu sredinu te da je u tom smislu neophodno uraditi dodatne analize koje će pokazati na koji način investitor hoće da realizuje ovaj projekat.

Abazović je kazao da će u potpunosti uvažiti sve ono što budu želje građana Mojkovca i lokalnog rukovodstva kao njihovih predstavnika te da će dodatne napore uložiti da uslovi za državu budu što bolji.
 

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR