10 °

max 10 ° / min 5 °

Utorak

11.02.

10° / 5°

Srijeda

12.02.

9° / 5°

Četvrtak

13.02.

8° / 7°

Petak

14.02.

9° / 8°

Subota

15.02.

7° / -0°

Nedjelja

16.02.

4° / -3°

Ponedjeljak

17.02.

2° / -5°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Direktor Termoelektrane Pljevlja Mirko Mazalica podnio ostavku

Izvor: PR Centar

Ekonomija

Comments 5

Direktor Termoelektrane Pljevlja Mirko Mazalica podnio ostavku

Izvor: Portal ETV

Autor: Antena M

  • Viber

Direktor Termoelektrane Pljevlja Mirko Mazalica u petak je podnio ostavku i ostali su uzaludni napori menadžmenta Elektroprivrede tokom vikenda da ga ubijede da ostane, tvrdi više izvora Portala ETV iz ove elektroenergetske kompanije.

Kažu da je Mazalica ušao u sukob sa „nekim čelnicima Elektroprivrede zbog problema u procesu ekološke rekonstrukcije Termoelektrane“.

Mazalica nije odgovorio na pozive i poruku Portala ETV. 

Izvori Portala ETV kažu da je moguća i smjena direktora Funkcionalne cjeline „Proizvodnje“ Bojana Đordana, koji je menadžer projekta ekološke rekonstrukcije.

Njihovi nezvanični sagovornici nijesu mogli da preciziraju da li su on i Mazalica ušli u sukob koji je rezultirao ostavkom direktora Termoelektrane.

- U Elektroprivredi je haos. Svi kadrovi koji su iole stručni odbijaju da preuzmu Termoelektranu, a počinje završna faza ekološke rekonstrukcije. Pominje se da bi pomoćnik direktora EPCG za finansijska pitanja Miro Vračar mogao da bude novi direktor Termoelektrane – kažu izvori Portala ETV. 

Kategorični su da se u čitavom procesu rekonstrukcije kasni na svim nivoima, a ozbiljan problem je, kažu, „i kašnjenje sa izmještanjem korita rijeke Ćehotine, zbog čega bi Termoelektrana mogla ostati bez uglja“.

- To su veoma komplikovane investicije – i rekonstrukcija i izmještanje korita Ćehotine. Plaćamo danak partijskog zapošljavanja i neznanja. Crna Gora će ući u ozbiljne probleme. Bojim se da kada nam bude najpotrebnija, tokom ljetnje turističke sezone, da će faliti struje i da će biti prinuđeni na restrikcije. Na berzi su cijene ogromne, nećemo imati novca da kupimo struju, a da nastavimo da je od građana naplaćujemo po sadašnjim cijenama. Viškova struje više nema niko u regionu, tako da nas čeka izazovno vrijeme – kaže jedan od sagovornika Portala ETV koji je decenijama u elektroenergetskom sektoru.

Upozorava da je stanje u ovoj oblasti sada „možda i najozbiljniji problem Crne Gore koji se hitno mora rješavati“.

- Kad stanu Termoelektrana i Rudnik onda će to svi „debelo“ da osjete, od građana do privrede – dodaje on.

Što se dogodilo u prethodne dvije sedmice, odnosno od 31. januara, kada je saopšteno da „dinamika radova na ekološkoj rekonstrukciji TE Pljevlja i toplifikaciji grada idu u skladu s planom“ poizdanih informacija nema.

Menadžment Elektroprivrede tada je obišao radilišta u Pljevljima kada su konstatovali „da aktivnosti teku u skladu s definisanom dinamikom, uz posvećenost svih učesnika u procesu“.

Podsjetili su tada da je „ekološka rekonstrukcija TE Pljevlja jedan od najvažnijih projekata u crnogorskoj energetici, čiji je cilj modernizacija postrojenja i usklađivanje sa savremenim ekološkim standardima“. 

- Napredak na terenu pokazuje da EPCG ispunjava strateške ciljeve u oblasti energetske tranzicije i zaštite životne sredine. Uz dobru organizaciju i stručni tim, uvjereni smo u uspješnu realizaciju svih planiranih faza. Radovi sada ulaze u posljednju i, ujedno, najkompleksniju fazu, koja zahtijeva dugoročni zastoj TE, u trajanju od osam mjeseci – kazao je tada izvršni direktor EPCG Ivan Bulatović.

Đordan je tada saopštio da su „ključni infrastrukturni segmenti u poodmakloj fazi“, dok je Mazalica rekao da će rekonstrukcija osigurati dugoročnu održivost Termoelektrane i doprinijeti „stabilnosti energetskog sistema Crne Gore“.

Uprava EPCG tada je posjetila i Rudnik uglja Pljevlja, a saopšteno je da je „zajednički stav da će se ovaj projekat, uprkos brojnim izazovima, završiti uspješno, na korist i EPCG grupe i države Crne Gore“.

Portal ETV krajem januara pisao je o izmještanju korita Ćehotine kada im je iz Rudnika rečeno da se „ovaj projekat mora završiti u koordinaciji sa projektom ekološke rekonstrukcije do kraja građevinske sezone tekuće godine“, te da „svi radovi idu planiranom dinamikom“.

Rekli su tada i da se radi o projektu od najvećeg državnog značaja.

Završna faza projekta ekološke rekonstrukcije Termoelektrane prema planu treba da počne 1. aprila i da se završi do 15. novembra, u kojem periodu će ona biti van pogona.  

Komentari (5)

POŠALJI KOMENTAR

Pljevljak

Dobro rece ovaj izvor iz Epcg .pocerati sve DPS kadrove koji su politički zaposleni a ne da opstruiraju rad preduzeća

Vlajko

Ljudi nisu svjesni koliko je narusen energetski sistem. Sve prognoze govore da ce biti potrebno 10 godina da se sistem vrati na stabilnu, nezaduzenu i likvidnu firmu iz 2020. Kada imas natovarenu Zeljezaru, Solar gradnju, i visak radnika u EPCG i CEDISu pitanje dana je redovnost pata. Zivjeli

Vladimir

Zašto da iz BS nebude direktor. U DPS im nisu davali! Sada su im braća na vlasti.opa Đurđo!