5 °

max 16 ° / min 5 °

Subota

05.04.

16° / 5°

Nedjelja

06.04.

10° / 2°

Ponedjeljak

07.04.

9° / 1°

Utorak

08.04.

11° / 1°

Srijeda

09.04.

14° / 3°

Četvrtak

10.04.

13° / 5°

Petak

11.04.

15° / 7°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Milatović: Pad prihoda od turizma crveni alarm za našu ekonomiju, Vlada da predstavi plan za oporavak ovog sektora

Ekonomija

Comments 1

Milatović: Pad prihoda od turizma crveni alarm za našu ekonomiju, Vlada da predstavi plan za oporavak ovog sektora

Autor: Antena M

  • Viber

Pad prihoda od turizma u 2024. godini je crveni alarm za našu ekonomiju. O ovome sam već govorio u novembru prošle godine kada smo imali podatke za prva tri kvartala, poručio je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović na mreži Iks.

Ovo je prvi put od obnove nezavisnosti Crne Gore, izuzev pandemijske 2020. godine, kako je rekao on, da se prihodi od turizma smanjuju u poređenju sa prethodnom godinom.

„Turistički sektor u 2025. godinu ulazi sa dodatnim opterećenjem u vidu povećanja PDV-a sa 7 na 15 odsto, što može dodatno oslabiti našu međunarodnu konkurentnost“, poručio je Milatović.

Imajući u vidu značaj sektora turizma za cjelokupnu ekonomsku aktivnost u zemlji, Milatović poziva Vladu da predstavi javnosti plan mjera koje preduzima u cilju oporavka ovog sektora. 

Komentari (1)

POŠALJI KOMENTAR

Mila K

Iz jalovog u nevažno. Možda da se lu*a bojov*ć zaduži da naredi Vladi CG da ne uništava crnogorsku ekonomiju.