U Podgorici će danas biti održan novi protest Sindikata uprave i pravosuđa.
Događaj će početi u 15:30 časova ispred Vlade.
Iz Sindikata, između ostalog, zahtijevaju uvećanje koeficijenata, poboljšanje zakonskih propisa, sedmočasovno radno vrijeme, početak socijalnog dijaloga, ali i ostavku ministarke Naide Nišić.
"Tražimo samo jedan način boljeg socijalnog standarda, tražimo bolje i dostojanstvenije uslove života i rada na radnim mjestima. Prvenstveno su to zahtjevi materijalne prirode, male zarade, nerješavanje stambene problematike, netranstparentnost u donošenju okvira nacrta zakona, koji su i nekvalitetni. To je mnogo veći problem, jer nam nagovještava lošu situaciju u državnoj upravi i pravosuđu" kazao u jutarnjem programu Budilnik, na Televiziji E, predsjednik Sindikata uprave i pravosuđa Crne Gore Nenad Rakočević.
Prvi protest Sindikata uprave i pravosuđa bio je organizovan 1. februara 2024. godine, podsjeća Rakočević, i od tada nije bilo odgovora Vlade Crne Gore. Vlada je, kako ocjenjuje, inertna i pasivna po svim pitanjima.
Prošli protest održan je 6. marta.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR