Međunardni dan radija, 13. februar podstiče nas na razmišljanje o budućnosti radija, poručuju u izjavi za portal Antena Mnovinar i publicista Danilo Burzan i novinar i dugogodišnji urednik na radiju Crne Gore Radovan Miljanić.
Nema dileme da je radio kao medij u odnosu na prije dvije tri decenije u nepovoljnijem položaju, zahvaljuju naglom razvoju elektronskih medija ocjenjuje novinar i publicista Danilo Burzan. To što se radio nalazi u sjednici drugih medija ne znači da neće preživjeti.
„Bez obzira na sve ja mislim da se mnoge radio stanice i dalje dobro drže i ne daju da počnu polako da se gase", rekao je on.
U svakom slučaju, to prije svega zavisi od materijalnih mogućnosti vlasnika tih radio stanica. Međutim, misli da je bez obrzira na sve slušanost radija danas i dalje veoma izražena.
"Radio još ima šansu da se održi i vjerujem da neke radio stanice među kojima je i Antena M ipak uspijevaju da opravdaju takva očekivanja“, kazao je on.
Istaknuti novinar i dugogodišni urednik na radiju Crne Gore Radovan Miljanić pak smatra da radio gubi bitku sa ostalim medijima.
"Bitka se sa drugim modernim medijima, televizija i moćni internet . Ta se bitna polako gubi i radio polagano klizi ka uspomenama. Po radiju se više ne navija sat, nema prepoznatljivih glasova i špica. Sve je manje i dobrih kultnih emisija, prepoznatljivog zvuka. Mediji pred penzijom koju za sada odlažu samo automobili i aparati i radio aparati o njima“, rekao je on.
Međunarodni dan radija, ustanovljen je na Generalnoj skupštini UNESCO –A 2011. na prijedlog Španije.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR