Problem izgradnje kolektora, kao jedno od gorućih pitanja u Glavnom gradu, zahtijeva iznalaženje rješenja nadležnih institucija, uključujući Vladu Crne Gore, Glavni grad, opštinu Zeta i mještane Botuna, poručeno je na sastanku predsjednika države Jakova
Milatovića sa predstavnicima podgoričkog Vodovoda i mještana Botuna.
"Tokom sadržajnog razgovora, predsjednik je upoznat sa zahtjevima mještana i trenutnom problematikom koja se tiče ovog projekta.
Mještani Botuna su naglasili višegodišnje protivljenje izgradnji ovog postrojenja na predviđenoj lokaciji, kao i zabrinutost vezanu za ekološke i zdravstvene posljedice koje projekat može imati po životnu sredinu, ali i zdravlje ljudi koji žive u ovom kraju.
Napomenuli su da ne spore da je Podgorici kolektor potreban, ali da oni već na svojoj teritoriji imaju ekološke probleme poput bazena crvenog mulja, te da bi njegova izgradnja predstavljala još jedan korak u pravcu ugrožavanja kvaliteta života mještana", saopšteno je iz Kabineta Milatovića.
Ukazali su na činjenicu da su isto predočili svim nadležnim institucijama, ponudili alternativna rješenja, te da zahtijevaju od njih da ista sagledaju sa dužnom pažnjom i pristupe rješavanju ovog problema u što hitnijem roku.
"Mještani Botuna i podgoričkog Vodovoda su zahvalili predsjedniku na organizaciji sastanka, te istakli da on predstavlja korak naprijed u boljem dijalogu u vezi razrješenja ove situacije, koja već duže vrijeme opterećuje sve građanke i građane Botuna,
Podgorice i Crne Gore.
Sagovornici su došli do zajedničkog zaključka da je, u što hitnijem roku, potrebno organizovati novi sastanak sa donosiocima odluka, uključujući Vladu, Glavni grad i opštinu Zeta, kako bi se došlo do rješenja koje će biti na dobrobit i Glavnog grada i mještana Botuna", dodaju u saopštenju.
Sastanku sa predsjednikom države su pored predstavnika mještana Botuna prisustvovali direktor Aleksandar Nišavić, koordinator implementacione jedinice Aleksandar Jokmanović i član implementacione jedinice i rukovoditeljka postojećeg postrojenja za sakupljanje i prečišćavanje otpadnih voda Natalija Blagojević.
"Oni su ukazali na to da Vodovod, kao implementaciona agencija, ima zadatak da sprovodi postojeći projekat, te da je isti trenutno u fazi dobijanja saglasnosti od Ministarstva ekologije (Agencije za zaštitu životne sredine) i Ministarstva urbanizma, te da se sa implementacijom projekta može nastaviti nakon dobijanja predmetnih saglasnosti", saopšteno je iz Kabineta.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR