9 °

max 9 ° / min 7 °

Četvrtak

13.02.

9° / 7°

Petak

14.02.

10° / 8°

Subota

15.02.

10° / 6°

Nedjelja

16.02.

12° / 5°

Ponedjeljak

17.02.

8° / 4°

Utorak

18.02.

9° / 4°

Srijeda

19.02.

6° / -2°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Istraživanje: RTCG ima stabilnu, ali limitiranu publiku; Svega 1/4 građana smatra da javni servis ravnopravno tretira političke strukture

Društvo

Comments 4

Istraživanje: RTCG ima stabilnu, ali limitiranu publiku; Svega 1/4 građana smatra da javni servis ravnopravno tretira političke strukture

Autor: Antena M

  • Viber

RTCG ima stabilnu, ali limitiranu publiku – manje od 30%, odnosno u većinskom broju – preko 60% - ne prati javni servis redovno, iako ga plaćaju kroz Budžet Crne Gore, dok 10% to ne čini nikada, pokazalo je istraživanje Damara.

"Percepcija o političkom uticaju i nejednakom tretmanu različitih političkih opcija utiče i na procjenu profesionalizma i objektivnosti RTCG-a, a najmanje je onih koji vjeruju u nezavisnost RTCG.

Svega 1/4 građana i građanki smatra da RTCG ravnopravno tretira političke strukture, dok nešto više 30% misli da je to djelimično, malo manje od 20% da daje prednost vlasti ili nema mišljenje, a oko 3% da je naklonjena opoziciji", navodi se u saopštenju CGO.

Polarizovani su stavovi o tome koliko RTCG otvara teme od javnog interesa, a posebno one koji ukazuju na propuste ili afere moćnika, pri čemu oko 1/3 misli da to rade, a 2/3 trećine da to ne čine ili ne može da procijeni.

Nalazi su dio projekta “Mediji za demokratiju: jačanje nezavisnosti RTCG-a za budućnost Crne Gore”, koji Centar za građansko obrazovanje (CGO) sprovodi uz podršku Ministarstva vanjskih poslova Kraljevine Holandije.

Istraživanje je sprovedeno od 16. do 23. decembra 2024. godine, CAPI metodom, na stratifikovanom slučajnom uzorku od 1022 punoljetna ispitanika/ce. Stručnu podršku u sprovođenju istraživanja pružio je Institut DAMAR.

Komentari (4)

POŠALJI KOMENTAR

Rade

Bruka nema urednika, autora novinara. Tehnika vrhunska a kadar u tehnici samo neka su zdravo. Jednom riječju nesposobni ljudi.

nenad_mne

To još postoji? Zar nije privatizovano i izvan zakona CG?

miki

gledam 15%, ostalo ne reprizine reprize, voditelja ima sa govornim manama to je razlog apstinencije.