18 °

max 18 ° / min 12 °

Srijeda

12.03.

18° / 12°

Četvrtak

13.03.

15° / 11°

Petak

14.03.

17° / 11°

Subota

15.03.

19° / 14°

Nedjelja

16.03.

16° / 11°

Ponedjeljak

17.03.

14° / 10°

Utorak

18.03.

16° / 9°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Na Cetinju i večeras građanska blokada: Najavljena radikalizacija protesta

Izvor: Antena M/ arhiva

Društvo

Comments 0

Na Cetinju i večeras građanska blokada: Najavljena radikalizacija protesta

Izvor: Pobjeda

Autor: Antena M

  • Viber

Grupa građana sa Cetinja, koja već duže od mjesec blokadama saobraćaja protestuje na magistralnom putu i večeras se okupila na Kruševom ždrijelu u 17 časova i 26 minuta i blokirala saobraćak do 18 časova i 26 minuta.

Kako su kazali ranije, može se očekivati i radikalizacija protesta, za početak će to biti produženje blokada.

Naime, od sada će se blokade održavati i vikendom, što do sada nije bio slučaj, najavili su iz ove građanske grupe.

- Jedan dio naroda svakodnevno blokira ulice tražeći određene odgovore i reakcije od državnih institucija. Drugi dio naroda svakodnevno stoji u blokadama, nervira se zbog nemogućnosti da normalno funkcioniše. Oni koji śede u udobnim foteljama državnih institucija vjerovatno su kupili grickalice i samo gledaju... Reakcije bez, prema bilo kome... Možda ih i ne interesuju ni jedni, ni drugi... a ni svi ostali- kazao je za Pobjedu, večeras na blokadama na Kruševom ždrijelu, Cetinjanin i, kako je naglasio, roditelj Luka Popović.

Građani Prijestonice blokiraju saobraćaj iskazujući na taj način nezadovoljstvo što se državni vrh oglušuje na pozive da pokrene pitanje odgovornosti čelnika bezbjednosnog sektora nakon januarske tragedije na Cetinju.

Podsjećamo, građani već mjesec samoinicijativno organizuju blokade u znak podrške neformalnoj grupi studenata „Kamo Śutra” koji protestuju zbog neispunjenih zahtjeva i traže odgovornost nadležnih nakon dvije tragedije na Cetinju u kojima su ubijene 23 osobe, među kojima četvoro djece.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR