14 °

max 15 ° / min 13 °

Srijeda

12.03.

15° / 13°

Četvrtak

13.03.

16° / 11°

Petak

14.03.

19° / 10°

Subota

15.03.

18° / 14°

Nedjelja

16.03.

15° / 11°

Ponedjeljak

17.03.

15° / 9°

Utorak

18.03.

17° / 10°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Milatović posjetio naše vojnike u Bugarskoj: Crna Gora može biti ponosna na vas

Društvo

Tag Video
Comments 0

Milatović posjetio naše vojnike u Bugarskoj: Crna Gora može biti ponosna na vas

Autor: Antena M

  • Viber

U okviru zvanične posjete Republici Bugarskoj, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, zajedno sa predsjednikom Bugarske Rumenom Radevom, obišao je crnogorske vojnike u NATO bazi „Novo Selo“, gdje 42 pripadnika Vojske Crne Gore služe u sastavu multinacionalne borbene grupe pod komandom Italije.

Ovo je najveći kontingent crnogorskih vojnika angažovan izvan granica Crne Gore, a njihov doprinos kolektivnoj bezbjednosti od velikog je značaja.

Tom prilikom, predsjednici Milatović i Radev prisustvovali su počasnoj paradi i pregledu naoružanja i vojne opreme.

Milatović je izrazio ponos zbog profesionalnosti i predanosti crnogorskih vojnika, ističući da oni dostojanstveno predstavljaju Crnu Goru.

“Zadovoljstvo mi je da posjetim najveći kontingent crnogorske vojske izvan granica Crne Gore, ovo je već peti kontingent naših vojnika koji su ovdje prisutni od 2023. godine. Naše prisustvo ovdje dio je strategije NATO saveza u kontekstu odbrane i odvraćanja, i na ovaj način dodatno pokazujemo i našu posvećenost jačanju istočnog krila NATO saveza. Veoma sam zadovoljan onim što sam vidio ovdje, razgovarao sam sa našim vojnicima i kazao im da Crna Gora može biti ponosna na njih" poručio je Milatović.

Tokom obilaska, razgovarano je o značaju ovog angažmana za vojsku Crne Gore, posebno u pogledu unapređenja taktičkih sposobnosti, interoperabilnosti i modernizacije oružanih snaga.

Predsjednik Milatović ocijenio je da je ukupna zvanična posjeta Bugarskoj- veoma uspješna.

"U Bugarskoj imamo zaista velikog prijatelja. U Sofiji sam čuo važne poruke i od bugarskog predsjednika i premijera, kada je u pitanju bugarska podrška evropskom putu Crne Gore. Tako da, sve u svemu, jedna značajna posjeta, važna posjeta i siguran sam da na neki način okrećemo jedan novi list u dodatno boljim odnosima između naših država", zaključio je predsjednik Milatović.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR