Dinamo Kijev izbacio i Rendžers – poznati svi parovi plej-ofa za LŠ

Izvor: X mreža

Autor: Antena M

Fudbaleri Dinama iz Kijeva su, poslije Partizana, u kvalifikacijama za Ligu šampiona eliminisali i škotski Rendžers.

Poslije 1:1 u prvom meču, Ukrajinci su napravili iznenađenje u revanšu na "Hempden parku" u Glazgovu i slavili su trijumf rezultatom 2:0 (0:0).

Mora se priznati da je u velikoj mjeri na konačan ishod uticao crveni karton koji je u 51. minutu dobio Brazilac Jefte zbog udarca laktom u skoku. Veliko je pitanje da li je igrač Rendžersa zaslužio isključenje, ali se sve poslije toga okrenulo.

Dinamo je "prodisao", dobio "krila" i u narednih 40 minuta materijalizovao brojčanu prednost na terenu. I to "blic-krigom" za dva minuta.

Najprije je u 82. minutu Pikalionok rezantnim udarcem sa ivice kaznenog prostora načeo "policajce", da bi u 94. Vološin dobio sjajnu povratnu loptu od Šaparenka i završio sav posao za Kijevljane.

Dinamo Kijev će na poslednjem stepeniku za ulazak u elitno takmičenje igrati protiv Salcburga, koji je ranije tokom dana eliminisao Tvente.

Poslednju kartu za plej-of je uzeo Karabag, koji je u revanšu u Bugarskoj nadoknadio zaostatak od 2:1 protiv Ludogoreca i slavio sa čak 7:4, ali tek nakon produžetaka.

U regularnom dijelu je bilo 3:2 za tim iz Azerbejdžaja, uz jedan pogodak bivšeg igrača Partizana, Patrika Andradea.

Ludogorec, osim dva gola Dua u prvom poluvremenu, ništa više nije uradio. U produžecima je Karabag dao čak četiri gola i plasirao de u narednu rundu.

U plej-ofu ga čeka dvomeč protiv Dinama iz Zagreba za ulazak u grupnu fazu Lige šampiona.