25° / 18°

Siti rutinski na Stamford Bridžu

Izvor: Epa efe

Autor: Antena M

Fudbaleri Mančester sitija pobjedom su otvorili novu sezonu, pošto su na "Stamford Bridžu" slavili rezultatom 2:0.

Strijelac prvog gola bio je Erling Haland u 17. minutu, a Norvežanin je danas upisao 100. nastup za Siti, stigao je do 91. pogotka. Drugi gol na meču postigao je Mateo Kovačić u 84. minutu.

Siti je poveo u 18. minutu kada je pas sa lijevog boka Bernardo Silva proslijedio do Halanda, ovaj izdržao duel sa Kukureljom i bocnuo pored Sančeza za 0:1.

Siti je od tada preuzeo kontrolu i do odlaska na odmor imao je još nekoliko opasnih šansi, ali je Sančez upisao intervencije, posebno se istakao poslije udarca Žeremija Dokua sa distance. Belgijanac je u prvom poluvremenu bio prilično indisponiran na desnom boku, ali je Siti djelovao bolje kada su on i Savinjo zamijenili pozicije. Savinjo je na desnom boku znatno više mučio Kukurelju, a izgradio je i najbolju šansu za drugi gol, ali je poslije njegovog prodora i pasa uslijedila loše dodavanje Dokua ka Halandu koji je išao sam ka golu.

Čelsi je u finišu prvog poluvremena uspio da pogodi mrežu, ali je Nikolas Džekson po ko zna koji put "kampovao" pa je gol poništen zbog ofsajd pozicije.

Siti je imao prvu šansu u nastavku, u 52. minutu Haland je lijepo gađao, Sančez je upisao novu intervenciju.

Na isteku časa igre Čelsi je bio najbliži golu, kada je Džekson sa pet metara gađao iz prve, ali je zablistao i Ederson.

Mareska je odlučio da izmjenama promijeni dešavanja na terenu, uveo je najprije Pedra Neta umesto Enkunkua, a potom i Marka Gujua i Duzberi-Hola.

Domaći su se i dalje mučili u toj posljednjoj trećini terena, gdje su izostali precizniji pasovi i završni udarci.

Siti je igrao strpljivo, a onda je Kovačić riješio sve dileme oko pobjednika u 84. minutu kada je presekao jednu dugu loptu, povukao kroz sredinu i potom pogodio prvi ugao za 0:2.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, a Siti u narednom kolu dočekuje Ipsvič, dok Čelsi gostuje Vulverhemtponu.