25° / 18°

Kiks Reala u prvom kolu

Izvor: Epa efe

Autor: Antena M

Fudbaleri Real Madrida kiksnuli su već u prvom kolu La Lige, pošto su večeras na gostovanju na Balearima remizirali sa Majorkom rezultatom 1:1.

Real je poveo golom Rodriga u 13. minutu, ali je u 53. Murići postigao gol za konačnih 1:1.

Real je dobro otvorio meč, pošto su gosti poveli već u 13. minutu. Poslije lepe akcije, Vinisijus je odložio do Rodriga, koji je iskosa sa lijeve strane poslao loptu u dalji ugao za 0:1.

U 53. minutu Rodrigez je izveo korner iz lijevog ugla, a Murići je bio najviši u skoku, glavom je savladao Kurtou za 1:1.

Na isteku 70. minuta Real je bio najbliži drugom golu, Vinisijus je proigrao Embapea koji je gađao iskosa sa lijevog boka, Grif je odbranio, a potom je Mohika u posljednje treuntku intervenisao ispred Rodriga.

Karlo Anćeloti je u finišu odlučio da osvježi ekipu, najprije je uveo Modrića umesto Čuamenija, da bi potom u posljednjih pet minuta šansu dobili i Lukas Vaskez, Arda Guler i Braim Dijaz umesto Karvahala, Belingema i Vinisijusa.

Majorka je tom finišu imala dvije nevjerovatne kontre, Sančez je imao dvije prilike, najprije je izblokiran, a potom je iz odbitka gađao tik pored stative.

U posljednjim trenucima utakmice Ferlan Mendi je zaradio direktan crveni karton zbog oštrog starta nad Murićijem.

U narednom kolu Real Madrid dočekuje Valjadolid, dok Majorka gostuje Osasuni.