26° / 18°

Poslije godinu dana pauze, Dinamo Zagreb ponovo u Ligi šampiona

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Dinama iz Zagreba plasirali su se večeras u grupnu fazu Lige šampiona pošto su eliminisali ekipu Karabaga.

Hrvatski šampion je poslije trijumfa od 3:0 na Maksimiru slavio i u Azerbejdžanu gdje je bilo 2:0 i tako ovjerio plasman u najelitnije klupsko takmičenje.

Biće to povratak "Modrih" u grupnu fazu Lige šampiona poslije sezone pauze, a izborili su se za to potpuno zasluženo jer su bili ubjedljivi protiv Karabaga.

Gosti iz Zagreba poveli su u 32. minutu golom Marka Pjace koji je poslije lijepe solo akcije po desnoj strani pogodio suprotan ugao i od stative poslao loptu u mrežu.

Da će Dinamo ovjeriti plasman bilo je jasno već početkom drugog poluvremena.

Igrao se 53. minut kada je Berne poslao dobru loptu ka Petru Sučiću koji je šutirao pravo u golmana Kočalskog, ali se lopta nesrećno odbila u gol od Silve.

Domaćin je meč završio sa igračem manje zbog isključenja Medine u 88. minutu, a kao utjeha Karabagu ostaje učešće u Ligi Evrope.

Hrvatski predstavnik se večeras po deveti put plasirao u grupnu fazu Lige šampiona čime je zaradio sigurnih 20.000.000 eura, ne računajući dalje prihode od utakmica i osvojenih bodova.