26° / 18°

29.09.

20° / 14°

Španija moćna, Modrić i Ronaldo pogodili za pobjede Hrvatske i Portugala

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je kao gost selekciju Švajcarske sa ubjedljivih 4:1 u meču drugog kola grupe 4 A divizije Lige nacija.

Evropski šampion je tako pokazao moć poslije remija bez golova protiv Srbije u Beogradu i u Ženevi potpuno nadigrao Švajcarce, iako je od 20. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja štopera Robina Le Normana.

Prije toga su Španci već vodili sa 2:0. Najprije je Hoselu već u četvrtom minutu doveo "crvenu furiju" do vođstva nakon asistencije Lamina Jamala. Prednost gostiju udvostručio je Fabijan Ruiz u 13. minutu, a asistenciju je tada upisao Niko Vilijams.

Švajcarska se vratila u igru pogotkom Zekija Amdunija u 41. minutu, ali su Španci novim pogotkom Fabijana Ruiza prelomili utakmicu u svoju korist 13 minuta prije kraja, da bi tri minuta kasnije Feran Tores postavio konačan rezultat.

U grupi 1 A divizije pobjede su upisali Hrvatska i Portugal.

Hrvati su u Osijeku prelijepim golom Luke Modrića iz slobodnog udarca savladali Poljsku sa 1:0, dok je Portugal poslije preokreta savladao Škotsku sa 2:1 kod kuće.

Škoti su poveli preko Skota Mektominija u sedmom minutu, da bi Bruno Fernandeš u 54. minutu izjednačio na 1:1, a Kristijano Ronaldo minut prIje kraja utakmice donio trijumf svojoj selekciji.