26° / 18°

29.09.

23° / 14°

Leverkuzen se vratio u šampionski ritam

Leverkuzen se vraća u šampionski ritam, poslije problema u prethodna dva kola i poraza od Lajpciga. Danas na gostovanju u Hofenhajmu, ''farmaceuti'' su bili vrlo ubjedljivi, slavili su sa 4:1, a već u prvih pola sata su stavili do znanja domaćinu šta ga čeka u ovom duelu.

Bonifejs je bio ključni čovjek kod prva dva pogotka, najprije kao asistent u 17. minutu za vodeći gol Terijea, a trinaest minuta kasnije je i sam zatreso mrežu za 2:0.

Hofenhajm je vratio nadu domaćina u 37. minutu golom Beriše, posle saradnje sa Kramarićem, ali ta nada je potrajala do 72. minuta kada su gosti iznudili penal, a Florijan Virc je bio precizan sa bijele tačke.

Tri minuta kasnije, Viktor Bonifejs je stavio pečat na svoju odličnu partiju još jednim golom za konačnih 4:1.

Ekipa Štutgarta ž danas je kao gost savladala ekipu Menhengladbaha sa 3:1.

Lajpcig je poslije pobjede u Leverkuzenu danas razočarao svoje navijače remijem bez golova na svom terenu protiv Union Berlina.