29.09.

23° / 14°

Notingem šokirao Enfild, preokret Sitija u režiji Halanda

Izvor: EPA-EFE

Mančester siti je poslije preokreta pobijedio Brentford rezultatom 2:1, dok je Notingem Forest šokirao Liverpul na "Enfildu" - 0:1 u četvrtom kolu Premijer lige.

Mančester siti nije dobro počeo, pošto je poslije samo pola minuta Brentford poveo! Tek što su gosti krenuli sa centra, poslije centaršuta sa desnog boka, uslijedila je loša reakcija Džona Stounsa, što je kaznio Visa i glavom pokupio odbitak za 0:1.

Ali, i kada Sitiju ne ide, Haland protiv ovakvih rivala, uvijek zablista. Norvežanin je do odlaska na odmor spakovao dva gola za preokret Sitija.

U 19. minutu De Brujne ga je proigrao u šesnaestercu, Haland je gađao dalji ugao i pogodio za 1:1.

U 32. minutu je pokazao kako je snalažljiv i snažan, Ederson je poslao dugu loptu, Haland se podmetnuo iza leđa Pinoka, i potom bocnuo preko Flekena za 2:1.

Najveće iznenađenje vidjeli smo na "Enfildu", gdje je Notingem Forest šokirao Liverpul - 0:1.

Liverpul je napadao, imao je više prilika, ali su gosti iz jedne kontre u 72. minutu došli do gola.

Elanga je u 72. minutu povukao kontru i potom pravovremeno proigrao Hadson-Odoija koji se namjestio i poslao loptu uz stativu za 0:1.

U ostalim mečevima, Fulam i Vest Hem su remizirali u mini derbiju Londona rezultatom 1:1.

U Londonu je danas gostovao i Lester, koji je na "Selhrst parku" šokirao Kristal Palas - 2:2.

Golova nije bilo na meču između Brajtona i Ipsviča.