26° / 18°

29.09.

23° / 14°

Real konačno upisao pobjedu

Derbi petog kola španske La Lige odigran je večeras u San Sebastijanu, gdje je Real Madrid kao gost savladao domaći Sosijedad sa 2:0, a oba gola gosti su postigli sa bijele tačke.

Sosijedad je propustio nekoliko dobrih prilika pri rezultatu 0:0, mogao je da povede.

Na vođstvo Real čekalo se do 58. minuta, kada je poslije snažnog šuta Gulera lopta pogodila u ruku Serhija Gomeza i dileme nije bilo - penal za Real Madrid.

Precizno ga je izveo Vinisijus, za vođstvo od 1:0.

Nade domaćih da mogu da izbjegnu poraz potrajale su do 75. minuta, kada je Vinisijus iznudio drugi penal za Madriđane, a ovoga puta je egzekutor sa bijele tačke bio Kilijan Embape za konačnih 2:0.

Real sada ima 11 bodova na vrhu tabele, a Sosijedad je ostao tek na 16. mjestu sa samo četiri osvojena boda poslije pet odigranih kola.