26° / 18°

29.09.

20° / 15°

Lukakuovo veče na Sardiniji

Poslije startnog poraza od Verone, ekipa Napolija je pronašla pravu formu i sada već ima tri uzastopne pobjede, posle najnovijeg trijumfa na gostovanju na Sardiniji.

Napolitanci su večeras slavili sa ubjedljivih 4:0, a u glavnoj ulozi je bio Romelu Lukaku, koji je meč završio sa jednim golom i dvije asistencije.

Napoli je poveo već u 18. minutu kada je Lukaku pronašao Di Lorenca na ivici kaznenog prostora, ovaj je uputio udarac,a lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača Kaljarija, malo promijenila pravac, ali dovoljno da prevari golmana Skufeta - 0:1.

Kaljari je zatim dugo pokušavao što prije da dođe do izjednačenja, imali su domaći inicijativu, uputili znatno veći broj šuteva ka golu, ali bez pravog efekta.

A onda, 66. minut meča i gol Hviče Kvarackelije. Lukaku je primio loptu na centru terena, zagradio se i pravovremeno uposlio Kvarackeliju koji je protutnjao u kazneni prostor i iskosa sa lijeve strane pogodio mrežu - 0:2!

Sve nade domaćih da mogu da izbjegnu poraz ugasio je Romelu Lukaku na isteku 70. minuta meča. Bio je to poklon od strane golmana Skufeta koji je poslao loptu u noge gostima, a na kraju Kvarackelija sa lijeve strane vraća asistenciju Lukakuu koji rutinski sprovodi loptu u mrežu za nedostižnih 0:3.

Ni to nije bilo sve, gosti su u nadoknadi vremena golom Bonđorna učinili večerašnji trijumf još ubjedljivijim - 0:4!