29.09.

20° / 15°

Bilbao slavio u Las Palmasu

Izvor: EPA-EFE

U okviru petog kola španske La Lige, Bilbao je večeras kao gost savladao ekipu Las Palmasa sa 3:2.

Ovo je druga pobjeda Baska od početka sezone, a značajnija je utoliko što je ostvarena sa igračem manje od 56. minuta kada je isključen Hauregisar.

Bilbao je sjajno odigrao prvo poluvrijeme, i već u sedmom minutu je poveo golom Sanseta na asistenciju Injakija Vilijamsa.

Novu asistenciju je Injaki Vilijams upisao na isteku prvih pola sata igre, kada je egzekutor bio Niko Vilijams i Bilbao je tada poveo sa 2:0.

A onda, pomenuti isključenje i stvari su počele da se mijenjaju. Las Palmas eurogolom Ramireza iz slobodnog udarca smanjuje na 2:1, ali Bilbao i sa igračem manje na terenu uspijeva da postigne još jedan gol. I treći put je Injaki Vilijams bio u ulozi asistenta, a ovoga puta je strijelac bio Paredes.

Domaći su golom Munjoza u 83. minutu prišli na 3:2, ali je Bilbao izdržao do kraja i sačuvao gol prednosti.