27.09.

26° / 17°

LŠ: Siti i Inter podijelili vodove, PSŽ u nadoknadi do pobjede

Izvor: EPA-EFE

Bez pobjednika u najvećem derbiju prvog kola Lige šampiona. Na "Etihadu" Mančester siti i Inter su odigrali meč bez golova, bilo je 0:0.

Neprepoznatljiva igra Mančester sitija u prvom poluvremenu, ali definitivno je za to zaslužna dobra taktička postavka Simonea Inzagija.

U meču Seltika i Slovana iz Bratislave pobjeda domaćina, na kraju je bilo 5:1 (1:0). Rezultat koji je apsolutno na mjestu i koji pokazuje pravi odnos snaga ova dva tima, kao i činjenicu da je Slovan možda i zalutao u Ligu šampiona.

Pari Sen Žermen je uz mnogo sreće savladao Đironu 1:0.

U završnici utakmice Nuno Mendeš je odlučio pobjednika, nakon greške golmana španske ekipe Gazanige.

Golova do finiša nije bilo ni u Brižu, gdje je Borusija na krilima mladog Džejmsa Bajno Gitensa osigurala trijumf.

Talentovani fudbaler tresao je mrežu belgijske ekipe u 77. i 86. minutu, da bi u nadoknadi Serhu Girasi iz penala ovjerio trijumf.