28.10.

21° / 15°

Budućnost nakon drame i prekida poražena od Zvezde u "Morači"!

Comments 1

Budućnost Voli je u derbiju 5. kola AdmiralBet ABA lige izgubila u "Morači" od Crvene zvezde 75:73, nakon gotovo tri sata igre.

Svega je bilo večeras u "Morači" - i tenzija i prekida i pražnjenja dijela tribina, a Podgoričani imaju za čim da žale, jer su vodili gotovo sve vrijeme, ali nisu imali ni sreće da Mekinli Rajt, koji je trebalo da bude heroj, pogodi polaganje na osam sekundi do kraja.

Crvena zvezda je, najviše zahvaljujući Nemanji Nedoviću, slavila u Podgorici, imala više snage i koncentracije u finišu meča.

Budućnost je, nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj dva puta imala deset poena prednosti - 30:20 u 16. i 35:25 u 18. minutu.

Crvena zvezda je serijom od 7:0 povela 40:39, ali je Budućnost odgovorila istom mjerom za vođstvo 46:40.

Na kraju treće četvrtine bilo je 58:52 za domaćina, ali je branilac trofeja početkom nastavka uspio da anulira zaostatak i poravna na 62:62.

Vodila je Budućnost i 65:62, nakon čega je Crvena zvezda sa dvije trojke napravila preokret 68:65.

Poslije pogođenog šuta Nemanje Nedovića, šest minuta prije kraja, meč je prekinut zbog ubacivanja predmeta na teren.

Sudije i košarkaši Zvezde su otišli u svlačionicu, ali je nakon 15 minuta utakmica nastavljena nakon što je dio zapadne tribine ispražnjen.

Uslijedio je neizvjestan finiš, sa dosta preokreta, u kojem se Zvezda bolje snašla.

Domaćin je, nakon realizovanih bacanja Miloša Teodosića za vođstvo od 74:73, imao napad za pobjedui, ali Mekili Rajt nije pogodio polaganje. Tražio je prekršaj od sudija, ali on nije dosuđen.

Ovo je prvi poraz Podgoričana od početka sezone u AdmiralBet ABA ligi, a Zvezda sada ima skor 3-2.

BUDUĆNOST VOLI - CRVENA ZVEZDA 73:75 (17:16, 20:17, 21:19, 15:22)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 4.500. Sudije: Pukl (Slovenija), Radojković, Hadžić (Hrvatska).

Budućnost Voli: Sulajmon 5, Ilić 2, Megi 12, Slavković 3, Tanasković 8, Ferel 5, Jovanović 3, Drežnjak, Omić 9, Rajt 20, Azubuike, Kamenjaš 6.

Crvena zvezda: Miler-Mekintajer 13, Kenan 6, Teodosić 6, Mitrović, Lazić, Kalinić 5, Bolomboj 8, Daum 3, Gedraitis 7, Plavšić 3, Nedović 24, Dos Santoš.