27.09.

26° / 17°

Rukometaši poraženi od Italije na otvaranju EP

Rukomet

Crna Gora je porazom počela nastup na Evropskom prvenstvu za rukometaše do 18 godina u Podgorici.

Italija je u „Bemax areni“ bila bolja (32:30) od generacije koju predvodi trener Filip Popović, pa je sada teško očekivati da naši momci mogu do trećeg mjesta u grupi, jer su Island i Farska Ostrva na papiru, teži rivali.

Zaslužena pobjeda „azura“ koji su vodili u najvećem dijelu meča. Crna Gora je najbolji period igre imala u finišu prvog poluvremena kada je imala i rekordna dva gola prednosti (14:12) u 26. minutu.

Italija je međutim, preokrenula do kraja prvog poluvremena (16:15), a pobjednik se mogao naslutiti u 44. kada je minus iznosio šest golova (24:18).

Petar Radoičić najefikasniji sa sedam golova, Filip Božović je postigao pet, a Vuk Lalošević i Dražen Peruničić po četiri.

Naša reprezentacija u četvrtak (17 sati) će u „Bemax areni“ igrati protiv Farskih Ostrva.