Mlade ajkule pobijedile Španiju

Izvor: Filip Roganović

Vaterpolo

Autor: Antena M

Velikim preokretom u posljednjoj četvrtini, juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je Španiju u kontrolnom meču u Kotoru.

Mlade ajkule, koje se spremaju za Evropsko prvenstvo, a na kome će Španci biti rival u grupnoj fazi, slavile su 11:10 (4:5, 1:4, 2:1, 4:0), nakon što su sinoć sa 10:6 bile bolje od Holandije.

Gosti su u Kotoru nakon dvije četvrtine imali četiri gola prednosti, a uoči posljednjih osam minuta vodili su 10:7.

Završni period naša selekcija je odigrala maestralno, tri minuta i 10 sekundi prije kraja izjednačila na 10:10, da bi u narednom napadu Draško Samardžić pogodio za preokret i pobjedu, jer do kraja meča nije bilo golova.