U slučaju da dođe do novih izbora u Podgorici, DPS će biti pobjednik, smatra poslanik Pokreta Evropa sad Darko Dragović.
“Razočarani narod bi vidio da se ne možemo dogovoriti i izlaznost bi bila manja”, kazao je on u emisiji “Klub A plus”.
Dragović je, gostujući na A plus televiziji, kazao da PES ne vodi tajne, niti javne pregovore oko izbora u Podgorici.
“Čeka se odluka Ustavnog suda oko zahtjeva Pokreta Naprijed da se ponovi glasnaje na jednom glasačkom mjestu. To bi uticalo na broj odbornika u skupštini glavnog grada”, rekao je on.
Komentarišući predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića, Dragović je kazao da ne bi volio da je u situaciji kao on.
“Šta god da odluči – pogrešno će odlučiti. Biće politički gubitnik šta god da odluči. To je moj stav. Ne bih volio da sam u njegovoj koži”, rekao je Dragović.
Prema njegovim riječima, nije bilo svojstveno Milatoviću da koristi negativne kampanje tokom izbornog procesa.
“Cjelokupna njegova kampanja bazirala se na negativnoj kampanji u odnosu na prethodni rad lokalne samouprave, kadrovske politike i politiku PES-a”, ocijenio je on.
Dragović zato smatra da je Milatović svojom kampanjom zatvorio vrata da bude u koaliciji sa PES-om.
“Milatoviću je teško da poslije svega izrečenog uđe u političku kohabitaciju sa PES-om, jer je ljude iz PES-a, između ostalih i mene, vrijeđao. Ne smatram da je Milatović spreman za nove izbore”, kategoričan je Dragović.
Dragović smatra da bi bila loša odluka Milatovića da uđe u koaliciju sa DPS-om.
“Svako ko je politički kohabitirao sa njima, nestao je politički”, zaključio je Dragović.
Službenim jezikom treba se nazove svaki jezik kojim priča do 18 odsto stanovništva
Crna Gora neće izgubiti svoj suverenitet ako službeni jezik bude srpski, smatra poslanik Pokreta Evropa sad Darko Dragović.
Dragović je kazao da je zahtjev da se srpski jezik uvede kao službeni jezik u Crnoj Gori, potpuno legitiman.
“Ja sa tim zahtjevom nemam nikakav problem. Nemam ništa protiv. Ali, upravo jedan takav zahtjev je pokazatelj da je DPS otvorio Pandorinu kutiju. U parlamentu svi poslanici pričaju najmanje četiri različita jezika, ali nama prevodilac ne treba. To pitanje je postavljeno u političke okvire. Mi se svi razumijemo”, ukazao je on.
Upitan kako bi on riješio ovo pitanje, Dragović je odgovorio da službenim jezikom treba se nazove svaki jezik kojim priča do 18 odsto stanovništva.
“Sve ispod je jezik u službenoj upotrebi”, kategoričan je Dragović.
Dragović se, ipak, pita šta to srpski dio stanovništva u Crnoj Gori dobija tim ukoliko srpski jezik bude proglašen kao službeni.
“A sa druge strane ne vidim bojazan šta to gubi crnogorski nacionalni korpus, ako bi srpski jezik bio službeni jezik. Sve ovo ukazuje da bi legitimitet Ustava bio doveden u pitanje. Jako je teško izmijeniti Ustav što se toga tiče. Jezik ne predstavlja pitanje suvereniteta jedne države”, pojasnio je Dragović.
Dio građana su se prije 13 godina iz inata popisivali kao Srbi
Dragović tvrdi da se jedan dio stanovništva u Crnoj Gori na popisu 2011. godina iz inata popisivao kao dio srpskog nacionalnog korpusa.
“Drugi je bio pod pritiskom DPS-a i pod strahom. Rezultati popisa iz 2011. godine su bili rezultati pritiska i inata tadašnje vladajuće oligarhije. Tu mislim na pritiske što se tiče jezika, nacionalne opredijeljenosti i vjere”, kazao je Dragović.
Popis još jedna pobjeda vlasti iz 2020. godine
Dragović takođe tvrdi da su se građani na nedavnom popisu stanovništva izjasnili slobodno i bez opasnosti da će dobiti otkaz, da će biti progonjeni i da će imati bilo kakve posljedice.
“Popis je samo još jedna pobjeda vlasti 2020. godine”, ocijenio je Dragović.
Dragović je uvjeren da je popis sproveden fer i zakonito, a da su podaci apsolutno tačni.
“Nisam primijetio da je bilo ko vršio bilo kakav pritisak na bilo kog stanovnika Crne Gore da se popiše onako kako ne želi. To je jedan od najvećih uspjeha popisa”, rekao je on.
Ipak, ukazao je na negativne pokazatelje popisa,a to je da Crna Gora gubi veliki broj stanovništva.
“Stanovništvo nam stari, a nemamo strategiju za razvoj mladih i nemamo strategiju za razvoj sjevera. Ako se nastavi ovim tempom veliki broj škola biće zatvoren. Ovo je posljednji alarm za državu da nešto učini”, zaključio je Dragović.
Texas
Upravo u Vijestima čitam o njegovim nekretninama... sprdnja.
Betoven
Ništa čudno. Ovi će uvijek podržati DF.
Marina
@Kom Ljevoriječki Nije poznato ovdašnjoj javnosti jer nažalost,nije imao ko to da kaže. U SRBIJI srpski jezik NIJE kao SLUŽBENI zapisan u njihovom Ustavu nego kao : JEZIK U SLUŽBENOJ UPOTREBI! Dakle,isto kao u CG. Koga ne mrzi neka pročita ! Ali i REZOLUCIJA U JASENOVCU u CG MORA u Srbiji-NE MOŽE!