8 °

max 13 ° / min 7 °

Ponedjeljak

03.02.

13° / 7°

Utorak

04.02.

11° / 4°

Srijeda

05.02.

12° / 4°

Četvrtak

06.02.

11° / 4°

Petak

07.02.

10° / 4°

Subota

08.02.

11° / 5°

Nedjelja

09.02.

12° / 4°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Živković: Kriza koju imamo u Budvi prijeti da suspenduje demokratiju što će za posljedicu imati blokadu čitave Crne Gore

Izvor: DPS

Politika

Comments 0

Živković: Kriza koju imamo u Budvi prijeti da suspenduje demokratiju što će za posljedicu imati blokadu čitave Crne Gore

Autor: Antena M

  • Viber

Demokratska partija socijalista počela je kampanju za predstojeći deseti Kongres pod sloganom: ,,Dostojanstveno! Pouzdano! Snažno!” tribinom koja je večeras održana u Andrijevici, saopšteno je iz DPS-a.

"Na tribini na kojoj su osim predsjednika Živkovića govorili i potpredsjednica Aleksandra Vuković Kuč i šef kluba poslanika Andrija Nikolić, predstavljeni su prijedlozi Statuta, Izvještaja o radu između dva Kongresa i Programa rada partije u naredne četiri godine.

Osvrćući se na Izvještaj o radu, Nikolić je poručio da je Demokratska partija socijalista, u turbulentnom vremenu, punom neizvjesnosti za Crnu Goru i njene građane, predstavljala glavno partijsko i opoziciono uporište odakle se uticalo na društveno-politički ambijent Crne Gore, uz energične i efikasne reakcije naših poslanika na brojne anomalije koje je donio period nakon promjene vlasti 2020. godine. Takav angažman značajno je doprinio i rastu podrške Demokratske partije socijalista koja je prethodnu godinu završila sa procentom od 28% do 29% podrške, odnosno, nekoliko procenata više nego godinu dana ranije na parlamentarnim izborima.

Govoreći o programu Demokratske partije socijalista potpredsjednica Vuković Kuč je istakla da deset tačaka programa simbolizuje 10 oblasti preporoda za Crnu Goru uz akcenat na povratak suverenosti države, jak investicioni ciklusa, snaženja sektora bezbjednosti i pravosuđa kao i značajna ulaganja u oblasti kulture i sporta", navodi se u saopštenju.

Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković na, kako dodaju, početku svog obraćanja je istakao zahvalnost na fenomenalnom rezultatu na prethodnim lokalnim izborima koji je proizvod istrajnosti i požrtvovanja, a koji je bio važan i značajan za politiku naše stranke i na državnom nivou.

Predsjednik Živković podsjetio je, kažu, da je u prethodnoj godini, kada se pogledaju zbirno ostvareni rezultati na lokalnim izborima, DPS ostvario rezultat od 28% podrške čime je Demokratska partija socijalista ponovo postala ubjedljivo najjači politički subjekt u Crnoj Gori nakon 4 godine brutalne kampanje koja je imala za cilj da nestane naša partija:

,,I kao što vidite, ne samo da nijesmo nestali nego vraćamo povjerenje građana i porasli smo za oko 8% u odnosu na godinu dana ranije na Parlamentarnim izborima što dovoljno ukazuje da se bliži kraj ove vlasti.”

Živković je dodao da trenutno Crnu Goru potresaju tri krize – parlamentarna, institucionalna i vaninstitucionalna.

“Parlamentarna kriza započeta je onog momenta kada je parlamentarna većina odlučila da na Ustavnom odboru preuzme nadležnost Ustavnog suda, a kada ne važi Ustav onda ne važi više ništa. E zbog toga je blokada rada Skupštine mjera kojom ćemo vlast vratiti u ustavne okvire. Ta institucionalna kriza je, dakle, proizvedena isključivo djelovanjem vlasti!

Kao što je i institucionalna kriza zbog koje imamo ljude na ulicama i blokade mostova, nastala kao posljedica odbijanja da se preuzme odgovornost za očigledne propuste u sektoru bezbjednosti koji su doveli do gubitka ljudskih života.

Finalno, možda i najdublja kriza koju imamo je kriza u Budvi koja prijeti da suspenduje demokratiju što će za posljedicu imati blokadu čitave Crne Gore: Zbog toga vam sad kažem, ukoliko se onemogući formiranje vlasti koja nije po volji Andrije Mandića, i ukoliko se suspenduje demokratija, onda izbori više nemaju nikakvog smisla”, saopštio je predsjednik DPS-a.

Finalno, Živković je istakao da će predstojeći Kongres potvrditi snagu i jedinstvo Demokratske partije socijalista i trasirati put za rad u narednom četvorogodištu u kojem će DPS nastaviti sa rastom rejtinga i podrške građana, zaključeno je u saopštenju.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR