Logotipi poznatih brendova imaju taktiku da se toliko infiltriraju u našu podsvijest i viđamo ih toliko često da ne vjerujemo da nam nijedan detalj može pobeći.
Međutim, u logotipima kompanija postoje stotine skrivenih poruka, a kada ih otkrijete, one postaju neizbježna stvarnost koju je nemoguće zaboraviti.
Uzmimo, na primjer, logo Coca-Cole. Font Coca-Cola je sam po sebi ikoničan, ali ako pogledate malo pažljivije, otkrićete nešto veoma blisko srcu kompanije – najavu sreće.
Ako pažljivo pogledate, možete primijetiti da postoji skriveni simbol osmjeha unutar slova "C" u "Coca". Ovaj suptilan detalj nije slučajan - on odražava duh brenda koji je povezan sa pozitivnim emocijama, srećom i uživanjem u životu.
Ovaj skriveni „osmjeh” podsjeća nas na sve one trenutke uživanja u omiljenom piću, što je upravo ono što Coca-Cola želi da prenese svojim potrošačima.
Vjerovatno vas najviše zanima dotična tajna poruka. Mnogi vjeruju da je traka koja izlazi iz prvog "C" u Coca-Coli zapravo osmijeh.
U teoriji, ovo se uklapa sa sveobuhvatnom porukom Coca-Cole da ovo klasično gazirano piće donosi sreću svima koji ga piju. Raniji slogani Coca Cole le su uključivali "Have a Colu and a Smile", "Open Happiness" i "Taste the Feeling"
Istorija Coca-Cola logotipa
Kao što možda znate, Coca Colu je 1886. izmislio Džon S. Pemberton, farmaceut. Prema zvaničnom sajtu kompanije Coca-Cola, njen računovođa F.M. Robinson, zaslužan je za stvaranje prve verzije čuvenog Coca-Cola logotipa.
Robinson je navodno mislio da će „dva C“ izgledati dobro u reklamiranju, i zaista je bio u pravu! Predložio je naziv „Koka-Kola” i štampao zaštitni znak u to vrijeme popularnom Spenserijanskom pismu.
Iako je logo evoluirao tokom godina, originalni dizajn je i dalje osnova za verziju koju danas prepoznajemo.
Ko je kreirao Coca-Cola logo?
Iako se vjeruje da je Robinson kreirao prvi Coca-Cola logo, Louis Madarasz, kaligraf iz Teksasa, tvrdio je da je on zapravo dizajnirao logo.
Robinson je to osporio tokom suđenja 1914, tvrdeći da su ga on i gospodin po imenu Frenk Ridž stvorili. Nažalost, Madaraš je preminuo 1910. godine i nikada nije imao priliku da iznese svoju verziju priče.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR