Postoji li neko ko ne voli prostor u kojem je sve uredno, a energija slobodno teče, donoseći harmoniju i sreću?
To je upravo ono što vam Feng šui filozofija pomaže da postignete.
Na kraju krajeva, Feng šui je čitav sistem tradicionalne kineske geomantike sa mnogo nivoa, aspekata i fluidnih "pravila" koja se mijenjaju u zavisnosti od sredine u kojoj živite, kao i ciljeva koje ste postavili u svom životu.
Za kinesku kulturu posebno je važan feng šui, dok i mnogi drugi narodi vjerno slijede ovu filozofiju kako bi postigli bolju auru i energiju u svom prostoru.
Novogodišnje doba je posebno važno jer stavara temelje za novu godinu. Ovo doba godine takođe simboliše kićenje jelke, ali gdje je treba postaviti i koja su to najbolja i najgora mjesta za simbol novogodišnjih i božićnih praznika?
Narušavanje mira
Prema Feng šuiju, bolje je izbjegavati postavljanje jelke blizu vrata, prozora ili tačaka u dnevnoj sobi gdje se stalno prolazi jer energija može da teče veoma velikom brzinom i naruši mir u prostoru.
Takođe, izbjegavajte postavljanje jelke u uglove, koji promovišu stagnaciju. Izbjegavajte postavljanje jelke na jugu, jugozapadu, zapadu i sjeverozapadu, jer će ova četri pravca imati negativne zvijezde i najbolje je da ih ne stimulišete.
Sreća i prosperitet
Najbolji dan za ukrašavanje jelke je obično prva nedjelja decembra, dok što se tiče prostora, istočna strana kuće ili dnevne sobe je mjesto gde jelku treba postaviti za bolju sreću i prosperitet.
Postavljanje jelke na istočnu stranu kuće donijeće srećne događaje, dobre odnose, brak, potomstvo novim parovima i uspjeh u svim oblastima.
Ako vam ne odgovara istok, odaberite sjeveroistok koji naglašava ljubav, zajedništvo, znanje i obilje.
Na kraju, ako želite pozitivnu energiju, ne zaboravite da istaknete zelenu boju.
U Feng šuiju zelena ima ljekovita svojstva, kao što su rasterećenje, prosperitet i mirno okruženje.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR