19° / 7°

24.04.

20° / 13°

Spektakl na Etihadu, VAR u nadoknadi poništio gol Sitija za pobjedu

U drugom kolu engleske Premijer lige Mančester siti i Totenhem odigrali su neriješeno, 2:2, a VAR tehnologija je u posljednjim momentima poništila gol Sitija za pobjedu.

U 20. minutu na asistenciju Kevina de Brujnea gol je postigao Rahim Sterling. Samo tri minuta kasnije, Erika Lamele je uputio jedini šut u okvir gola Sitija u prvom poluvremenu i taj njegov šut je matirao Edersona i donio izjednačenje.

Nakon desetak minuta igre ponovo je de Brujne napravio sjajan dribling na desnom boku, poslao oštar pas u peterac, a Aguero je samo postavio stopalo kako bi postigao i drugi gol za Mančester siti.

U 56. minutu rezervista Moura je poslije nekoliko sekundi u igri glavom matirao Edersona i donio svom timu novo izjednačnje.

U samoj završnici, u posljednjim momentima utakmice, Gabriel Žezus je postigao pogodak za Mančester siti, djelovalo je kao da su "Građani" uspjeli da ostvare pobjedu, ali su iz VAR sobe rekli da je Laport prethodno igrao rukom, pa je pogodak poništen.