14° / 9°

25.04.

15° / 9°

Kejn razbio Bugare, nova pobjeda Engleza

Reprezentacija Engleske je na Vembliju savladala Bugarsku 4:0 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U 24. minutu golman i igrači odbrane Bugarske prave katastrofalnu grešku i poklanjaju loptu Englezima, a Hari Kejn je na kraju postigao gol za 1:0.

Početkom nastavka Bugarska je ponovo olakšala posao Englezima nakon što je Bodurov skrivio penal, a Kejn je sa bijele tačke bio siguran za 2:0.

Samo pet minuta kasnije već je bilo 3:0 kada je Kejn ubacio loptu, a Sterling je postigao gol.

Katastrofalno izdanje Bugara u odbrani je potvrđeno u 73. minutu kada je dosuđen još jedan penal, a Kejn je stigao do het-trika za konačnih 4:0.

Engleska je tako stigla i do treće pobjede u tri utakmice i sada ima 9 bodova te se nalazi na vrhu grupe A, a Kosovo je na drugom mjestu sa 8 bodova iz četiri odigrane utakmice. Bugarska je na posljednjem mjestu sa 2 osvojena boda iz pet utakmica koliko ima i Crna Gora. Treća je Češka sa 6.