24° / 15°

01.05.

23° / 15°

Dortmund razbio Leverkuzen na Vestfalenu

U terminu od 15.30 danas je odigrano pet utakmica četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Borusija iz Dortmunda slavila je u jednom od derbija kola protiv Bajera rezultatom 4:0.

Goste iz Leverkuzena načeo je Pako Alkaser u 28. minutu kada je iskoristio lijepu asistenciju Hakimija sa desne strane. Prednost je udvostručio Marko Rojs u 51. minutu, da bi svaku dilemu oko pitanja pobjednika riješio Rafael Gerero u 83. minutu meča. Konačan rezultat postavio je Rojs svojim drugim golom na meču u 90. minutu.

Herta je poražena od Majnca 2:1.Ajntraht nije uspio da izbjegne poraz u Augzburgu gdje je domaćin slavio sa 2:1, Menhengladbah je minimalnim rezultatom pobijedio u Kelnu, dok je Verder uzeo sva tri boda protiv Union Berlina poslije preokreta u glavnom gradu Njemačke 2:1.