13° / 9°

25.04.

16° / 8°

Napoli na krilima Mertensa do pobjede

Napoli je slavio na svom "San Paolu" sa 2:0 protiv Sampdorije, po gol u oba poluvremena postigao je Dris Mertens.

Izabranici Karla Anćelotija su iz prve prva prilike i stigli do prednosti. Akcija koja je počela sa lijeve strane aut-linije je krunisana sjajno asistencijom Di Lorenca sa desne strane terena, Mertens je odlično šutirao i doveo domaći tim u prednost. Igrao se 13. minut.

Po povratku sa pauze Napoli nastavlja sa inicijativom i to im se isplatilo u 67. minutu. Rezervista Fernando Ljorente, koji je ušao dva minuta prije, je sjajno uposlio Belgijanca kojem nije bilo teško da postigne svoj drugi gol na utakmici.