22° / 11°

29.04.

24° / 14°

Odličan meč i remi Njemačke i Argentine na Vestfalenu

Reprezentacija Njemačke je u prijateljskom duelu dočekala Argentinu na stadionu Borusije Dortmund, vodili su "Panceri" sa 2:0, da bi Argentinci na kraju izborili remi, bilo je 2:2 (2:0).

Poveli su Njemci u 16. minutu, Gnabri se izborio za udarac i pogodio za prednost ekipe Joakima Leva.

Samo šest minuta kasnije, nova greška Argentinaca, Gnabri dobija loptu na desnom boku, šalje je pred gol Argentine, gdje se na pravom mjestu našao Kai Haverc.

Otišlo se na odmor sa 2:0, a ključni trenutak se dogodio kada je Skaloni na teren umjesto Dibale poslao Lukaša Alarija.

Napadač Bajera iz Leverkuzena je nakon samo četiri minuta iskoristio dobar centaršut Akunje sa lijeve strane i matirao golmana Barselone za 2:1.

A onda, 85. minut, Njemci gube loptu pred svojim golom, Alario je povukao napad, proigrao Okamposa, a fudbaler Sevilje uz malo sreće trese mrežu rivala za 2:2.