21° / 7°

24.04.

20° / 13°

Mesi u nadoknadi spriječio poraz Argentine od Urugvaja

Reprezentacije Urugvaja i Argentine odigrale su neriješeno 2:2 u prijateljskoj utakmici u Tel Avivu.

Bilo je bojazni da će zbog nasilja koje je izbilo prošle neđelje između izraelske vojske i ekstremista u pojasu Gaze meč ponovo biti odložen, ali konačno je odigran.

Timovi su nastupili u gotovo najjačim sastavima, Argentinu su u napadu predvodili Lionel Mesi, Paulo Dibala i Serhio Aguero, a Urugvaj Edinson Kavani i Luis Suarez.

Poveo je Urugvaj u 34. minutu. Luis Suarez se našao u ulozi asistenta, odlično je proigrao Kavanija koji je uspio da skrene loptu u mrežu za 1:0.

Argentina je do izjednačenja došla u 63. minutu. Mesi je izveo prekid sa lijeve strane, pogodio je u glavu Serhija Aguera na liniji peterca i mreža Urugvaja se zatresla.

Svega pet minuta kasnije Luis Suarez je sjajno izveo slobodan udarac sa 18 metara. Prebacio je zid za vođstvo Urugvaja.

Ipak u nadoknadi vremena, poslije igranja rukom u kaznenom prostoru Urugvaja, dosuđen je penal za Argentinu koji je Lionel Mesi pretvorio za gol i konačnih 2:2.