01.05.

23° / 16°

"Sokoli" pobjedom pred domaćom publikom završili godinu

Comments 1

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobjedom je završila 2019. godinu. "Sokoli" su pred svojim navijačima savladali Bjelorusiju 2:0 u prijateljskom meču i donekle se iskupili za jako loše kvalifikacije za EURO naredne godine koje smo završili ubjedljivim porazom od Engleske od 7:0 i konačnim skorom od pet poraza i tri remija.

Prednost je donio Mugoša u 9. minutu, konačan rezultat pet minuta kasnije postavio je Hakšabanović.

Priliku da poveća prednost imao je Igor Vujačić u 21. minutu, ali je njegov udarac glavom zaustavio bjeloruski golman Sergej Černik.

U šansi je bio i Hakšabanović u 28. minutu, ali je šutirao preko gola.

Mugoša je u samom finišu imao veliku šansu, nakon dva efektna driblinga, ali je bjeloruski golman bio siguran, kao i minut kasnije nakon šuta Branislava Janković sa oko 20 metara.

CRNA GORA - BJELORUSIJA 2:0