Partizan se u velikom stilu oprostio od Evrope

Izvor: Foto: EPA-EFE/KOCA SULEJMANOVIC

Izvor: B92

Autor: Milena Aprcović

Fudbaleri Partizana ubjedljivo su pobijedili Astanu 4:1 na oproštaju od Evrope ove sezone.

Crno-beli su za 25 minuta "nokautirali" Kazahstance pogocima Sejdube Sume, Umara Sadika i Takume Asana.

Suma je sredinom drugog poluvremena postigao i drugi gol, nakon čega je Dorijan Rotariju ublažio poraz gostiju uz pomoć odbitka.

Sredinom drugog poluvremena pobjedu Partizana je pokvarila povreda Vladimira Stojkovića koji je zbog problema sa preponom morao da napusti teren.

Stojković je u prvom poluvremenu sjajnim odbranama u tri situacije spriječio goste da se vrate u život.

Crno-beli su nastup u Ligi Evrope završili sa po dvije pobjede, remija i poraza u Grupi L u kojoj su igrali još Mančester junajted i AZ Alkmar.

Srpski tim će dugo da žali za propuštenim prilikama u susretima sa AZ-om jer su oba puta imali pobjede u rukama, a li su oba puta remizirali i tako ostali bez nokauta faze.

Partizan je ovom pobjedom zaradio dodatnih 570.000 eura za klupsku kasu i dodatno popravio svoj UEFA koeficijent.

Crno-beli će na ljeto imati koeficijent 22 000 što će im vjerovatno obezbijediti poziciju nosioca u svim kvalifikacionim fazama u slučaju da se budu borili za plasman u Ligu Evrope.

Meč u Humskoj je imao zanimljivu predigru ovog četvrtka – prvo su crno-beli morali da skraćuju stativu jednog od golova zbog neslaganja sa standardima UEFA, a potom je Sejduba Suma obradovao navijače produženjem ugovora.

U drugom meču grupe Mančester junajted je deklasirao AZ Alkmar sa takođe 4:0 i osvojio prvo mjesto u grupi.