12° / 7°

22.04.

14° / 7°

Goleada u podjeli bodova PSŽ-a i Monaka

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Monaka su odigrali spektakularnu utakmicu u 20. kolu Lige 1 koja je završena rezultatom 3:3.

Igrači iz Kneževine su prvi tim u sezoni koji je odigrao neriješen meč sa braniocem titule šampiona Francuske.

Uprkos tome, PSŽ ostaje siguran na prvoj poziciji tabele sa 46 bodova, pet više od drugoplasiranog Marselja.

Sa druge strane, Monako se nalazi na osmom mjestu sa 29 bodova, koliko imaju Lion i Anžer, na poziciji iznad i poziciji ispod.

PSŽ je na svom terenu poveo već u trećem minutu golom Nejmara, ali je uslinedio preokret gostiju.

Najprije je u sedmom minutu Želson Martins izjednačio, a u 13. je Visam Ben Jeder donio prednost Monaku.

Ipak, vođstvo gostiju je trajalo samo do 24. minuta kada je autogol postigao Fode Balo Ture.

Do poluvremena je PSŽ povratio vođstvo, golom Nejmara u 42. minutu iz jednaesterca.

Tim iz Monte Karla se nije predavao u nastavku, a nagrada je stigla u 70. minutu kada je mrežu aktuelnog šampiona Francuske zatresao Islam Slimani.

Stevana Jovetića u dresu Monaka nije bilo ni na klupi za rezervne igrače.