24° / 16°

01.05.

22° / 14°

Liverpul savladao Junajted u derbiju na Enfildu

Fudbaleri Liverpula su rezultatom 2:0 pobijedili Mančester junajted u utakmici 23. kola engleske Premijer lige.

Veliki engleski derbi pod nazivom "Sjeverozapadni derbi" završen je pobjedom Liverpula, golovima Virdžila van Dajka i Mohameda Salaha.

Odlično su "redsi" otvorili susret sa rivalom i poveli već u 15. minutu kada je Virdžil van Dajk glavom savladao De Heu nakon kornera sa desne strane koji je izveo Aleksander-Arnold.

Trijumf Liverpula ovjerio je Mohamed Salah golom u trećem minutu nadoknade vremena.

Redsi su tako nastavili nestvaran niz u ovoj sezoni pošto ni poslije 22. meča ne znaju za poraz.

Redsi su upisali 21. pobjedu i imaju 16 bodova više i meč manje od Mančester Sitija.