14° / 9°

26.04.

15° / 8°

Petarda Bajerna u derbiju

U derbiju 19. kola njemačke Bundeslige, Bajern je na svojoj ''Alijanc Areni'' savladao ekipu Šalkea rezultatom 5:0.

Bajern je do vodećeg gola protiv Šalkea stigao već u šestom minutu meča, Levandovski je ''ničiju loptu'' poslao u mrežu - 1:0.

Na drugi gol se čekalo do posljednjih trenutaka prvog poluvremena, Gorecka glavom spušta loptu na ivicu peterca, idealno za Tomasa Milera koji rutinski pogađa za 2:0.

Poslije samo četiri minuta igre u nastavku, mreža Šalkea se još jednom zatresla. Leon Gorecka prelijepim volej udarcem zahvatio loptu i pogodio desni ugao Šubertovog gola - 3:0.

Već u 58. minutu novi gol za Bajern, sve je uradio Robert Levandovski, prošetao se kroz kazneni prostor Šalkea, a onda nesebično dodao Tijagu Alkantari, kome nije bilo teško da ovu akciju završi pogotkom - 4:0.

Da na kraju ''pukne petarda'' potrudio se Serž Gnabri u 89. minutu.