19° / 7°

24.04.

20° / 13°

Siti preko Junajteda do finala Liga kupa

Fudbaleri Mančester junajteda su rezultatom 1:0 pobijedili gradskog rivala Mančester siti, ali nijesu uspjeli da se plasiraju u finale Liga Kupa.

Mančester Siti se pobjedom nad gradskim rivalom od 3:1 u prvom meču plasirao u finale Liga Kupa gdje će se sa Aston Vilom boriti za trofej.

Sve je počelo sjajno po Mančester junajted, pošto je Nemanja Matić već u 35. minutu postigao lijep gol i donio "Đavolima" vođstvo od 1:0.

U 79. minutu utakmice, Nemanja Matić je napravio prekršaj za žuti karton, a pošto je već imao jedan to je značilo da je za njega ovaj susret završen i Junajted je morao da nastavi sa desetoricom.

Bilo je teško za povjerovati da će Junajted moći da nadmudri gradskog rivala, pa je tako Siti potpuno zasluženo otišao u finale Liga Kupa.