17° / 10°

Urugvaj priredio iznenađenje i izbacio Brazil

Izvor: EPA-EFE

Reprezentacija Urugvaja je priredila veliko iznenađenje pošto je u četvrtfinalu Kopa Amerike izbacila Brazil.

Nakon nešto više od 90 minuta igre u Las Vegasu rezultat je bio 0:0, a Urugvajci su do pobjede stigli boljim izvođenjem penala (4:2).

Brazil je imao odličnu situaciju da u završnici dođe do prednosti i gola za plasman među četiri najbolje reprezentacije pošto je igrao sa igračem više od 74. minuta kada je Nahitan Nandez dobio crveni karton.

Selektor Dorival Žunior je sve izmjene ostavio za samu završnicu, pa je od 81. do 87. minuta ubacio petoricu novih fudbalera na teren, ali oni nisu imali dovoljno vremena da naprave razliku.

Eder Militao je promašio jedanaesterac u prvoj seriji, a Daglas Luiz u trećoj, pa golovi Andreasa Pereire i Gabrijela Martinelija nisu ništa donijeli.

Za Urugvaj su bili precizni Federiko Valverde, Rodrigo Bentakur, Horhijan de Araskaeta i Manuel Ugarte, dok promašaj Hose Marije Himeneza nije napravio veliku štetu.

Urugvaj će u polufinalu igrati protiv Kolumbije koja je pregazila Panamu rezultatom 5:0. U drugom polufinalu igraće Argentina - Kanada.