23° / 18°

14.09.

17° / 10°

Fudbalerke poražene od Grčke, ali baraž za Euro je u džepu

Fudbalerke Crne Gore poraćene su u Podgorici od Grčke (3:2) na kraju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, ali su baraž izborile kao jedna od tri najbolje drugoplasirane selekcije.

Grkinje su povele nakon greške crnogorske golmanke Anastasije Krstović kada je pogodila Sofija Konguli, a da bi u 24. minutu već je bilo 2:0 – strijelac je bila Anastasija Spiridonidu.

Konguli je drugim golom na meču u 62. minutu praktično riješila pitanje pobjednika, a najbolji dio igre djevojke Mirka Marića pružile su u finišu meča, kada je Slađana Bulatović u 94. i 98. minutu postigla dva pogotka sa penala za konačnih 3:2.

Naša selekcija je u šest utakmica u kvalifikacionih grupi osvojila 10 bodova – upisala je tri pobjede, remi i poraze u posljednja dva meča.